AMC1100DUB
ZhongHao Industry Limited
Contact Now
AMC1100DUB
Category : Integrated Circuits (ICs) Linear Amplifiers Instrumentation, OP Amps, Buffer Amps
Current - Output / Channel : 20 mA
Product Status : Active
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tube
Series : -
Voltage - Supply Span (Min) : 2.7 V
-3db Bandwidth : 100 kHz
Supplier Device Package : 8-SOP
Output Type : Differential
Voltage - Supply Span (Max) : 5.5 V
Mfr : Texas Instruments
Operating Temperature : -40°C ~ 105°C
Current - Supply : 5.4mA